İngiltere’den İsrail’in İran Teklifine RED!

İngiltere Başbakanlığı Ofisi dün akşam yaptığı açıklamada, bu ülke Başbakanı Boris Johnson’un Siyonist rejim Başbakanı Benyamin’in İran ile müzakereyi durdurma talebine hayır dediğini duyurdu.

İngiltere Başbakanı Ofis sözcülerinden biri yaptığı açıklamada, Netanyahu’nun dün Johnson ile Londra’da görüştüğüne işaretle, işgal rejimi Başbakanı’nın İran ile müzakerelerin durdurulması talebinin Başbakan Johnson tarafından reddedildiğini ve Johnson’un İran ile görüşmelerin önemine vurgu yaptığı bildirildi.

Siyonist rejim Başbakanı Beyamin Netanyahu dün, İran’ın nükleer anlaşma çerçevesinde yükümlülüklerini hafifletmesinin 3. adım kararına gösterdiği tepkisinde, İran’a baskı yapılmasını istedi.

İşgal rejimi İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu bugün İngiltere’ye gitmeden önce yaptığı açıklamada, şimdi İran ile müzakere değil, bu ülkeye baskı yapma zamanı olduğunu kaydetti.

Netanyahu, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile İsrail için önem arzeden konuları görüşeceğini söylemişti.

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, dün yaptığı açıklamada, İran’ın nükleer yükümlülüklerini hafifletme doğrultusunda 3. adımını yürürlüğe koyacağını bildirdi.

Ruhani, Atom Enerji Kurumu’nun nükleer teknoloji araştırma ve geliştirilmesi konusunda ihtiyaç olan her şey için girişimde bulunması gerektiğini ifade etti.