HOLLANDA’da Kudüs’e Destek: Filistin’in KANI UCUZ DEĞİL

Amsterdam caddelerinde dolaşan kalabalık grup Amerikan Büyükelçiliği önüne kadar yürüyerek, Amerika’nın Kudüs’le ilgili kararlarını ve işgal rejiminin Filistin halkına uyguladığı terörü protesto etti.

Yürüyüşe katılanlar, işgal rejiminin Filistin topraklarında Amerika’nın desteğiyle gerçekleştirdiği ihlalleri reddettiklerini dile getirerek, Gazze Şeridi sınırında Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde yaşananların işgal rejiminin işlediği savaş suçlarının açık kanıtı olduğuna dikkat çekti.

Hollanda’daki Filistin Diasporası Başkanı Vasık Es-Saade, Filistin halkının haklarını savunmaya devam edeceklerini ifade ederek, “Filistinlilerin kanları ucuz değil” dedi.

İşgalcilerin uluslararası mahkemelerde hesap vermelerinin vaktinin geldiğini belirten Es-Saade, Kudüs’ün Filistin devletinin başkenti olarak kalacağını söyledi.

Amsterdam’da dün yapılan yürüyüşün ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e naklinden bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne destek için gerçekleştirilen üçüncü yürüyüş olduğu kaydedildi.

İtalya’nın birçok kentinde de dün Filistin halkına destek ve işgal güçlerinin cinayetlerini protesto için gösteriler düzenlendi.