Hizbullah Rıdvan Birliği, İsrail Sınırına Konuşlandı

Siyonist rejimi, Hizbullah’ın elit gücü olan Rıdvan kuvvetlerinin korkusu sardı. İsrail medyası, “Suriye’de yıllarca savaş deneyimi kazanan Rıdvan güçlerinin sınıra konuşlandığı”nı duyurdu. 

Siyonist medya organları, Hizbullah’ın, Suriye’de yıllarca savaş tecrübesi kazandıktan sonra işgal altındaki Filistin toprakları sınırına seçkin güçler yerleştirdiğini duyurdu.

İsrail medyası, Hizbullah’ın Rıdvan elit kuvvetlerinin sınırlarda konuşlandırılmasının, bu cephedeki en büyük değişiklik olduğunu kaydederek, Hizbullah’ın savunma yeteneklerini geliştirdiğini ve İsrail’e karşı kullanılacak ateş gücünü artırdığını belirtti.

Haaretz’e göre, Celile Tümeni Komutanı Tuğgeneral Shlomi Bender, “Rıdvan kuvvetinin şu anda 2006’da var olmayan imkanlara sahip olduğunu” doğruladı. Hizbullah için, “İç cephemize yönelik ateş düzenini artırdılar ve savunma yeteneklerini iyileştirdiler” ifadelerini kullandı.

Bu arada Haaretz gazetesi, Tel Aviv’in Rusya’ya karşı Ukrayna’yı desteklemenin bedelini ödemeye başlayacağını belirterek, Rusya’nın Suriye’deki askeri konuşlandırmasını azalttığını ve bunun İran’ın rolünü güçlendireceğini öne sürdü.

Haaretz, Suriye hükümetinin İran askeri güçlerine bel bağlamasının İsrail’e yeni bir formül dayatacağına da dikkat çekti.