Hizbullah, İsrail’in Yenilmezlik Mitolojisini Yıktı

İran milli güvenlik yüksek konseyi İMGYK Sekreteri Ali Şemhani, Lübnan’ın İslami direnişi 33 günlük savaşta siyonist rejim İsrail ordusunun yenilmezlik mitolojisini kırdığını belirtti.

Ali Şemhani, Perşembe günü Lübnan İslami direnişinin 33 günlük savaşta zafer kazandığı günün yıldönümü dolaysıyla Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’a hitaben yayımladığı mesajda, bugün yine Lübnan İslami direnişi bölgede direniş cephesinde yer almak ve büyük fedakarlık sergilemek ve direniş yolunda şehit vermekle dünyayı tekfirci terör tehdidinden kurtardığını belirtti.

İMGYK Sekreteri Şemhani sözlerine şöyle devam etti: Siyonist rejim şunu bilmelidir ki direniş cephesi her daim keskin gözleri ile onların şirretini ve savaş çığırtkanlığını rasat etmekte ve gerektiğinde çeşitli cephelerde siyonistleri hezimete uğratacaktır.

Şemhani mesajının devamında Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrullah’ın sadakat, şecaat ve basireti, ayrıca Lübnan’da milli vahdeti ve ülkenin sınırların huzur ve güvenliği temin etmekte ifa ettiği rolüne işaret ederek, İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’nin de buyurduğu üzere siyonist rejim İsrail gelecek 25 yılı göremeyeceğini ve pek yakında Filistin’in kurtuluşuna şahit olacaklarını vurguladı. Korsan rejim İsrail 33 günlük savaşı Temmuz 2006’de Lübnan İslami direniş hareketine dayattı.

Bu savaş aynı yılın 14 Ağustos tarihinde Lübnan Hizbullah hareketinin zaferi ile sonuçlandı ve siyonist rejim ağır kayıplar vererek bu savaştan geri çekilmek zorunda kaldı.