Hizbullah, İsrail’e Yanıt Verme Gücünü Gösterdi

İran islami şura meclisi dış siyaset ve ulusal güvenlik komisyonu başkanı Lübnan Hizbullahı’nın güçlü ve caydırıcı kuvvete sahip olduğuna işaretle, “Lübnan hizbullahı’nın Siyonist rejimin cinayetlerine karşılık vermek için gereken hıza sahip olduğunu” belirtti.

Mucteba Zunnuri Lübnan’ın el-Ahd haber sitesinde Salı günü yayınlanan röportajında, Lübnan Hizbullahı’nın Siyonistlerin cinayetine verdiği ağır karşılığı överek, Hizbullah’ın sahip olduğu kudretle Siyonistlerin bölgedeki her türlü girişimini söndürerek onları pişman edecek karşılık verebileceğini söyledi.

Zunnuri direniş cephesi savaşçılarının sahip oldukları kabiliyetlerle Siyonist rejimin komplolarını etkisizleştirebileceklerini belirtti.

İran islami şura meclisi dış siyaset ve ulusal güvenlik komisyonu başkanı ayrıca direnişin tüm kazanımlarının İmam Hüseyin’in -as- hareketinin bereketi sayesinde kazanıldığına işaretle, “günümüzde dünya mustazafları ve mazlumları, Hizbullah’ın Siyonist rejime verdiği karşılık ve girişiminden mutludurlar.” Dedi.

Lübnan Hizbullahı Pazar akşamı Siyonist rejimin Lübnan’a son saldırısına tepki olarak korsan rejim ordusuna ait bir askeri aracı, işgal topraklarının kuzeyinde hedef aldı.