Hizbullah: İsrail Vereceğimiz Cevabı Beklesin!

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Nasrullah, korsan İsrail’in Beyrut’un güneyinde askeri İHA ile operasyon yapmasına tepki gösterdi.

Nasrullah, artık İsrail uçaklarının Lübnan’a girip saldırdığı ve bu rejim Filistin topraklarında güven içinde yattığı dönem sona erdiğini, bundan böyle Hizbullah siyonistlerin her türlü İHA saldırısına tepki vererek bu İHA’ları düşüreceğini belirtti.

Beyrut’un Zahiye bölgesinde İsrail’e ait iki İHA’nın düşmesine temas eden Nasrullah, İsrail ordusunu bu geceden itibaren Hizbullah’ın vereceği cevabı beklemesini söylemek istediğini vurguladı.

Suriye meselesine de değinen Nasrullah, Suriye ordusunun zafer kazanmaya devam ettiğini ve yakında İdlib’i de tamamen kurtaracaklarını, İdlib sonrasında da Fırat’ın doğusu için de aynı şeyi söylemek istediğini ifade etti.

Hizbullah Lideri, “Neyin pahasına olursa olsun bu sürecin devam etmesine izin vermeyceğiz. İsrail’in kendini Filistin topraklarında güvende hissederek, Lübnan’a saldırı düzenleme dönemleri sona ermiştir. Hizbullah bu tarihten itibaren İsrail’in İHA’larını vuracak. Çünkü bu İHA’ları terör eylemleri için kullanıyor” diye konuştu.