Hizbullah: İsrail Cephesi, Kontrol Altında

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, direnişin İsrail rejiminin olası herhangi bir saldırısına karşı hazırlıklı olduğunu vurguladı.

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, şu açıklamalarda bulundu: “Direniş, İsrail tarafından yapılacak her türlü saldırıya karşı koymak için hazırdır. Direnişin 2006’daki 33 günlük savaştaki zaferi, Lübnan’ı İsrail rejiminin o zamanki ‘Yeni Ortadoğu haritasından’ kurtardı ve bölgenin temeline bağımsızlığı yerleştirdi.”

Şeyh Naim Kasım, “Sürü ve şikayet politikasından, direniş ve caydırma politikasına ulaştık; böylece İsrail, içi boş tehditler atıyor. Çünkü direniş ve Lübnan’la yüzleşmekten acizdir.” diye belirtti.

Şeyh Naim Kasım konuşmasının devamında; “İşgal rejimi, Lübnan’a yönelik herhangi bir saldırı için binlerce kez hesap yapmalı ve düşünmelidir. Çünkü direnişin devam ettiğini ve elinin bağlı olmadığını ve rejimin iç cephesinin tamamen direnişin kontrolünde olduğunu iyi biliyor. Bu nedenle, Tel Aviv şimdi iç cephesinde askeri müdahalelere karşı binalar inşa etmek istiyor.” dedi.

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı son olarak İsrail düşman rejimine uyarıda bulunarak şunları dile getirdi: “Düşman şunu iyi bilmelidir ki, millet, ordu ve direniş üçlüsü, ülkemizin bağımsızlığını ve özgürlüğünü korumada öncüdür.”