Hizbullah: İsrail, 1948’den Beri En Büyük Şoku Yaşadı

Hizbullah yetkilileri, Siyonist rejimin zırhlı araçları ve işgal askerlerinin Lübnan sınırından 5 kilometre derinliğinde gizlenmesinin bu rejimin 1948 yılından beri yaşatığı en büyük skandal olduğunu belirttiler.

Hizbullah yetkilileri matem merasimlerinde yaptıkları açıklamalarda, Siyonist rejimin son saldırılarına ve Hizbullah’ın verdiği yanıtlara dikkat çekti.

Bu bağlamda Hizbullah Genel Sekreteri Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Hizbullah’ın işgal rejimine karşı caydırıcı gücünün bu rejimi susturduğunu belirtti.

Kasım, Lübnan’ın ordusu, milleti ve direnişiyle daha da güçlendiğine işaretle, Lübnan’ın artık başkalarının diktelerini kabul etmediğini söyledi.

Hizbullah üyelerinden Ali Damuş da, Hizbullah’ın Avivim kasabasında düzenlediği operasyonun önemine işaretle, bu operasyonun düşmanın tüm önlem ve tedbirlerine rağmen gerçekleştiğini belirtti.

Hizbullah Merkez Konseyi üyelerinden Nebil Kavuk da, İsrail’in Zahiye’ye saldırısına işaretle,bu rejimin dünya karşısında rezil olduğunu çünkü direnişin misilleme sözünü verince düşman ordusu ve yerleşimcilerin bir hafta boyunca firar ettiği, sınırdan 5 kilometre derinliğindeki zırhlı araçları ve askerlerini gizlediklerini kaydetti.