Hizbullah: İslam Ümmeti Asla Kudüs’ü Unutmaz!

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri, yaklaşan Dünya Kudüs Günü münasebetiyle “Direniş Cephesi Liderleri Birlikte” ismiyle düzenlenen online canlı yayın programında bir konuşma yaptı.

Nasrallah, “Biz, ‘Kudüs, şehitlerimizin yoludur’ sloganıyla Kudüs Günü’nü saygıyla anıyoruz. Filistin davasının gündemde tutulması bazılarının Müslümanlar arasında ihtilaf çıkarma ve komplo kurma çabalarını boşa çıkaracak” dedi.

İşgal altındaki Filistin’deki gerçek sahne, bölgedeki çeşitli cephelerdeki müttefiklerinin yenilgisinden hayal kırıklığına uğramış olan Siyonist yetkililer tarafından gösteriliyor.

Seyyid Hasan Nasrallah, “Düşmanlar, İslam dünyasında Filistin’in unutulması için elinden geleni yapıyor. Ama Müslüman milletler Kudüs’ü unutmayacaktır” ifadelerinde bulundu.

Hizbullah, Filistin davasına sıkı sıkıya bağlıdır ve her zaman Filistin özgürlüğü yolunda Filistin halkı ve direniş gruplarının yanında duracaktır.

Nasrallah, Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Şehit Kasım Süleymani’yi Kudüs’ün gerçek şehidi olarak andı ve bu yılki Dünya Kudüs Günü’nün destekçilerinden ve cihatçılarından birini kaybettiğini söyledi.

Hasan Nasrallah, “İsrail’le ilişkileri normalleştirmek, ümmetin kabul ettiği bir şey değildir. Biz bugün her zamandan daha çok Filistin ve Kudüs’ün özgürleştirilmesini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Seyyid Hasan Nasrallah, ayrıca “Dünya Kudüs Günü, Rahmetli İmam Humeyni’nin bize bıraktığı mübarek mirasıdır” dedi.