Hizbullah En Kısa Zamanda İsrail’in Kuzeyini Vuracak!

Ray El Yevm gazetesi, Zuheyr Enderavus’un, Siyonist Rejim başbakanı Benyamin Netanyahu’nun konuşmasına değindiği yazısını yayınladı: ‘Hizbullah en kısa sürede İsrail’in kuzeydeki bir üssünü vuracak!’

Ray El Yevm gazetesi şöyle yazdı: Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah yalan söylemez, eğer tehdit ediyorsa kesin gerçekleşecektir. Sessizliğin ardından Siyonist Rejim saldırı merhalesinden savunma ve bekleme merhalesine geçtiğini resmî olarak açıkladı. Zira rejim, Hasan Nasrallah’ın yalan söylemediğine ve sadece gerçekleşecek hakikati dile getirdiğine inanıyor.

Siyonist askerî analist Yosi Yehuşeva ise bu konuyu Yediot Ahronot gazetesinde şöyle kaleme aldı: İsrail güvenlik birimleri konu ile ilgili gazetelere yayın yasağı getirerek ilgili haberleri yazmalarını yasakladı. İsrail şu sıralar en yüksek ölçüde hazır ol vaziyetinde ve ordu da demir kubbe savunma sistemi hazırlığı içinde.

Ray El Yevm ise Yediot Ahronot’un araştırmasına değinerek şöyle yazdı: Mevcut hazırlıklar ile Hizbullah’ın eylemlerini durdurmak ve Hizbullah’ı caydırmak mümkün değil. Ahronottaki yazıya göre, 60 yaşına yaklaşan Hasan Nasrallah asla yalan söylemez. İsrail güvenlik birimleri bu konuda hemfikir. Eğer Hizbullah oyunun kurallarını yerle bir ederse, İsrail için karşı koymaktan başka bir yol kalmaz ve bu da İsrail’in başına neler getireceği belli olmayan sonu gelmez bir savaşa girmesi demektir .