HİZBULLAH: Bu Yaz, İSRAİL Savaş Çıkarabilir!

Hizbullah lideri Nasrullah, bölgesel liderlerle yaptığı toplantıda, ‘İsrail’in bu yaz, Lübnan’a savaş başlatabileceği’ duyumlarını aldıklarını belirterek, halktan hazırlıklı olunmasını istedi.

Ürdün’ün en kökle gazetelerinden Al-Rai, Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrullah’ın, İsrail ile bir sonraki savaşın tarihini belirlediğini söyledi.

Hizbullah lideri Nasrullah, Lübnan’da bölgesel liderlerle yapılan özel bir toplantıda, savaşın gelecek yaz patlak vereceğini, bu yüzden halkını bilgilendirmek istediğini söyledi.

Nasrullah sözlerini şöyle sürdürdü:

“Uzun zamandır aranızda olmayabilirim ve beni ilk sıranın liderleriyle öldürebilir, bu yüzden İsrail’in liderleri öldürmekte başarılı olması mümkündür; ancak bu Hizbullah’ın sonu anlamına gelmez. ”

Gazeteye göre, Nasrullah konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İsrail’in, 2006’daki savaşı gibi, herkesi şaşırtmaya çalıştığına dair birçok işaret var. Ancak Netanyahu, Olmert’in tereddütüne benzemiyor ve İsrail’in 2008’de Gazze’de yaptığı gibi, bir sonraki tehdidi ortadan kaldırmak için 2019’da da aynı şeyi yapması muhtemel. Bu nedenle Lübnan halkının tüm ihtimallere hazırlanmaları gerekiyor.”

Lübnan’ın en köklü gazetelerinden En Nahar ise, Hizbullah Genel Sekreteri Nasrullah’a atfedilen haberin gerçeklerle hiçbir ilgisi olmadığını söyledi.