HİZBULLAH: Filistin, İSLAM Ümmetinin MERKEZ Meselesidir!

İran’da düzenlenen 32. İslami Birlik Koınferansı’nda konuşan Şeyh Naim Kasım, Kudüs’ü işgal eden İsrail’in İslam ümmetini boyun eğdirmek amacıyla bölge halkını güçsüzleştirmek istediğini söyledi.

Bazı İslam ülkelerinin liderleri Siyonist İsrail’le ilişkilerini normalleştirmeye çalıştığını ifade eden Şeyh Naim Kasım, “Filistin meselesi, Kudüs meselesinden daha fazla öneme sahip. Filistin’in işgali düşünce ve İslami değerlerin işgalidir. Filistin meselesi İslam dünyasında merkezi bir konudur.” açıklamasında bulundu.

Şeyh Naim Kasım, Kudüs’ün doğu ile batı olarak bölünmesinin kabul edilmez olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti: Bugün Filistin kişisel bir sorun değil. Sahayı bırakmadan sorunları ortadan kaldırmak zorundayız. Amerika 40 yaşındaki direnişi görmek istemiyor. Birlik olmadan direnişin yanında durmak mümkün değil.

Birlik ve beraberliğin bütün sorunların çözümü olduğuna inandıklarını dile getiren Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı, direnişin savunulması gerektiğini vurguladı.