ŞEYH HIDIR ADNAN, Açlık Grevinin 49. Gününde

İslamî Cihad lideri Adnan, El-Celeme Cezaevi’ndeki tecrit odasından dışarıya gönderdiği mektupta, ancak tekerlekli sandalye ile hareket edebildiğini bildirdi.

Filistinli esir Adnan’ın eşi ise yaptığı açıklamada, Adnan’ın tecrit hücresinde tutulması ve tıbbi ihmale maruz kalması nedeniyle hayatından endişe duyduklarını, esirin cezaevinde sürdürdüğü açlık grevi eylemine verilen resmi ve sivil desteğin arzu edilen düzeyde olmadığını söyledi.

Şehitler ve Esirler Müessesi Mehcet’ul-Quds, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistinli esir Hıdır Adnan’ın haksız yere gözaltına alınıp zindanda tutulmasını protesto etmek için başlattığı açlık grevi eyleminin 49 gündür devam ettiğini belirterek, işgal güçlerinin esirin avukatının ve ailesinin kendisini ziyaret etmelerine izin vermediğini, dolayısıyla açlık grevi ve tıbbi ihmal neticesinde bozulan sağlıyla ilgili bir bilgiye sahip olmadıklarını ifade etti.

İşgale karşı kışkırtıcılık yapmakla suçlanan İslamî Cihad Hareketi lideri Şeyh Hıdır Adnan, 11 Aralık 2017 tarihinde gözaltına alınarak zindana atılmıştı.

Adnan daha önce de birkaç kez gözaltına alınıp açlık grevinden sonra serbest bırakılmıştı.