Er-Reşak: Hiçbir GRUP Tek Başına FİLİSTİN’i Temsil Edemez

Er-Reşak, Arabi 21 sitesine yaptığı açıklamada, bu yöndeki girişimlerin Filistin’deki bölünmüşlüğü derinleştireceğini ve uzlaşı çabalarına darbe vuracağını, birlik ve bütünlüğe susamış Filistin halkına olumsuz mesaj vereceğini ifade etti.

Hamas’ın Ulusal Konsey’in eski haliyle Ramallah’ta işgal altında toplantıya çağrılmasına karşı olduğunu belirten Er-Reşak, Hazırlık Komitesi’nin Beyrut’taki toplantısında Ulusal Konsey’in tüm grupların katılımıyla toplanması konusunda anlaşma sağlandığını hatırlattı.

Er-Reşak, Hamas’ın Filistin halkının tüm kesimlerini birleştirecek, direniş üzerine kurulu bir stratejiye dayanan gerçek anlamda siyasi ortaklık istediğini kaydetti.

Uzlaşının sağlanması için yaptıklarının hareketin uzlaşı konusundaki ciddiyetinin kanıtı olduğunu belirten Er-Reşak, Filistin halkının asil parçası ve en büyük grup olduklarını söyledi.

Hamas’ın ve tüm grupların bulunmadığı bir yapının Filistin halkını temsil edemeyeceğine işaret eden Er-Reşak, Filistin davasının tehlikeli bir dönemden geçtiğini ifade etti.