Heniyye: Gazze Tüm Komplolara Göğüs Gerebilir!

Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Gazze’deki bombalı saldırıların Filistin halkına zarar veremeyeceğini, abluka ve savaşların başaramadığını karanlık cinayetlerin de başaramayacağını söyledi.

Heniyye, erken saatlerde yayınladığı bildiride, Gazze’nin tüm komplolara karşı koyma gücünün olduğuna işaret ederek, Gazze Şeridi’nde daha önce de benzer saldırılar gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Güvenlik birimlerine destek olunması çağrısında bulunan Heniyye, Filistin halkının daima izzetli duruşunun ve direnişinin faturasını ödediğini kaydetti.

Gazze kentindeki patlamalarda şehit olan polislere Allah’tan rahmet dileyen Heniyye, Gazze Şeridi’nde durumun kontrol altında olduğunu açıkladı.

Heniyye, saldırıların Filistin halkının kararlılığına ve direnişine zarar veremeyeceğini, son sözü güvenlik birimlerinin söyleyeceğini bildirdi.

Herkesi milli sorumluluk duygusuyla hareket etmeye davet eden Heniyye, haberlerin de resmi kaynaklardan alınmasını istedi.

Bir süre sonra cinayetlerle ilgili gerçeklerin ortaya çıkacağını belirten Heniyye, söylentilere kulak verilmemesi çağrısında bulundu.

Heniyye, Gazze halkının kriz anlarıyla ilgili geniş tecrübeye sahip olduğunu ve infiale kapılmadan nasıl davranacağını bildiğini söyledi.