HENİYYE: Direnişin Silahı KIRMIZI ÇİZGİMİZ!

Heniyye, Han Yunus’un doğusundaki tünele işgal ordusunun düzenlediği saldırıda şehit düşenler için düzenlenen cenaze töreninde yaptığı konuşmada, “İşgal rejimi bu katliamla yeni bir denge kabul ettireceğini sanıyorsa yanılıyor” dedi.

Kartları karıştırıp öncelikleri değiştirebileceklerini zannedenlerin de yanıldıklarını ifade eden Heniyye, direnişin silahının şerefleri olduğunu ve direnişin silahına dokunmanın Allah’a, Rasulü’ne, Filistin’e ve halkına, ümmete ihanet anlamına geldiğini söyledi.

Heniyye, direnişin silahının ve kazanımlarının kırmızı çizgi olduğunu belirterek, kimsenin direnişin silahına ve söz konusu kazanımlara zarar vermesine izin verilmeyeceğini ifade etti.

Direniş gruplarının işgalciyle mücadeleyi yönetme gücüne ve becerisine sahip olduğunu belirten Heniyye, Hamas’ın birlik ve bütünlük yolunda yürümeye devam edeceğini ve uzlaşının işgalcilere verilecek en iyi cevap olacağını dile getirdi.

“İşgalciler gücümüzün birlik ve bütünlüğümüzde olduğunu biliyorlar” diyen Heniyye, işgal altındaki Filistin halkının birlik ve bütünlüğünü sağlamadan zafer kazanmasının mümkün olmayacağını kaydetti.