Hamas’tan Siyonist Askerin Geberdiği Eyleme Kutlama

Hamas, Batı Yaka’da fanatik dini inançlara sahip askeri okulda eğitim gören bir işgal askerinin kaçırılarak öldürülmesi eylemini kutladı.

Hamas Hareketi konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Batı Yaka’daki direnişin köklü olduğuna işaret etti.

Batı Yaka’nın özgür insanlarının topraklarını savunmak ve Kudüs’ü korumak için fedakarlıktan hiçbir zaman kaçınmadıklarını kaydeden Hamas, işgalcilerin Kudüs’te kutsal mekanları kirlettiğine, yüzlerce aileyi göçe zorladığına ve işgal hükümetinin kenti Filistinlilerden arındırmaya karar verdiğine dikkat çekti.

Hamas, Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne ve güvenlik güçlerine de seslenerek, topraklarını savunan Filistin halkının yanında yer almalarını ve işgal güçleriyle güvenlik koordinasyonu yapmaya son vermelerini istedi.

Bildiride, Filistin halkının tüm Filistin topraklarının işgalden kurtarılarak üzerinde bağımsız Filistin devletinin kurulması için direnişe yönlendirilmesi çağrısı yapıldı.

Hamas ayrıca Batı Yaka sakinlerine de seslenerek, Ömer Ebu Leyla, Eşref Nealive ve Asım El-Bergusi örneklerinde olduğu gibi direnişçileri korumalarını istedi.

Batı Yaka’daki Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi yakınlarında bugün sabah erken saatlerde Filistinli direnişçiler tarafından bıçaklanan bir işgal askerinin cesedi bulunmuştu.