Hamas’tan Mavi Marmara Mesajı: Türk Halkının Vefası…

Hamas Sözcüsü Abdüllatif El-Kanu’, Mavi Marmara katliamının 10. yıl dönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada Gazze’de abluka altına alınan Filistinli halkla dayanışma çalışmalarının güçlendirilmesi çağrısında bulunarak uluslararası toplumdan ve dünyadaki tüm özgür insanlardan siyonist işgal yönetimine Gazze’ye uyguladığı ablukaya son vermesi için baskı yapmalarını istedi.

El-Kanu’ açıklamasında Mavi Marmara katliamının siyonist işgalin, Filistin halkıyla dayanışma içindeki Türklere karşı cinayet işleyen suçlu yöneticilerinin kirli ve kara yüzlerini ortaya çıkardığını, bunların mutlaka cezalandırılmaları ve uluslararası yargının karşısına çıkarılmaları gerektiğini vurguladı.

El-Kanu’, Mavi Marmara gemisinin şehitlerini ve yaralılarını selamladığını, onların ailelerinin gösterdiği fedakârlıkları da takdir ettiğini dile getirdi. Onların anılarının Filistin halkının ve dünyanın tüm özgür insanlarının kalplerinde yaşatılacağını belirterek “Türk dayanışmacıların temiz kanlarıyla verdikleri mesaj ve halkımıza gösterdikleri vefa halkımızın zihninden asla silinmeyecektir” dedi.

El-Kanu’ Gazze bölgesinin hâlâ insani açıdan büyük zorluklarla karşı karşıya olduğunu, zalim ablukanın 14 yıldan fazla süredir devam ettiğini söyledi.