Hamas’tan Lübnan’daki Filistinli İşçilere Destek

Hamas, Lübnan’da yaşayan Filistinli mültecilerin “yabancı işçi” olmadıklarını ve Filistinli mültecilerle ilgili özel siyasi tanımlamaya dokunulmaması gerektiğini söyledi.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak başkanlığında bir heyet Lübnan Başbakanı Saad El-Hariri’yi ziyaret ederek Lübnan Çalışma Bakanlığı’nın son kararlarını görüştü.

İzzet Er-Reşak, heyetin El-Hariri’yle ikili ilişkileri ve Lübnan’da yaşayan Filistinlilerle ilgili gelişmeleri ele aldığını bildirdi.

“Lübnan’da yaşayan Filistinlilerin yabancı işçi olmadıklarını vurguladık” diyen Er-Reşak, Filistinli mültecilerin bulundukları ülkelere kalıcı olarak yerleştirilmelerine karşı olduklarını bir kez daha hatırlattıklarını ifade etti.

Er-Reşak, Lübnan’ın güvenliğine ve istikrarına önem verdiklerini belirterek, Lübnan Başbakanı’nın heyetin taleplerini anlayışla karşıladığını kaydetti.

Lübnan Başbakanı Saad El-Hariri’yi ziyaret eden Hamas heyetinde hareketin liderlerinden Üsame Hamdan, Ali Bereke ve Ahmed Abdülhadi’nin yer aldığı, görüşmeye ayrıca Filistin-Lübnan Diyalog Komitesi Başkanı Hasan Muneymine’nin de katıldığı belirtildi.