Hamas’tan İsrail Askerlerine WhatsApp İle Mesaj

İsrail’in Kanal 20 televizyonunun haberine göre, işgal ordusunun farklı birimlerinde görev yapan bazı İsrail askerlerinin, özel cep telefonlarına tehlikeli mesajlar ulaştı.

İsrail televizyonu, söz konusu mesajların, direniş güçlerine ait füzelerin bir sonraki savaşta işgal güçlerine ulaşabileceğine dair İsrail askerlerine yönelik tehditler içerdiğini belirtti.

Ayrıca mesajlarda, İsrail askerleri kendi canları için endişe etmediği halde hiç kimsenin kendileri için endişe etmeyeceği ve hayatlarının işgal ordusunun umurunda olmadığı ifade edildi.

İsrail kanalının paylaştığı ekran görüntülerinde, tüm İsrail askerlerini iki son beklediği, ya kabir cehennemine gidecekleri veya Hadar Goldin, Oron Şaul ve Gilad Şalit gibi Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin Kassam Tugayları tarafından esir alınacaklarının vurgulandığı görülüyor.

Kanal 20 televizyonunun paylaştığı bilgilere göre, direniş gruplarıyla iş birliği yapan İsrail askerlerinin servet sahibi olacağına dikkat çekilen mesajlarda, “Daha iyi bir yaşam ve çok para isteyen askerler, mektuba ekli numaralardan biriyle iletişime geçmelidir. Muhtemel anlaşmalar kesinlikle gizli kalacaktır.” ifadelerine yer verildi.

İsrail askerlerinin, bu mesajları aldıktan sonra kendilerinden sorumlu amirlerini durumdan haberdar ettiklerini aktaran İsrail merkezli kanal, İsrail ordusunun, askerlerine mevzubahis mesajların Hamas tarafından gönderildiğini, bunları derhal silmeleri ve Hamas ile her türlü temastan kaçınmaları gerektiğini belirten bir mesaj gönderdiğini belirtti.

İşgalci İsrail’in 2012’de Gazze Şeridi’ne yönelik gerçekleştirdiği operasyon günlerinde de Filistinli direnişçiler, İsrailli askerlerin cep telefonlarına İbranice, “Gazze mezarınız olacak” mesajı göndermişti.

Ayrıca Filistinli yerel kaynaklar Hamas’ın, İsrailli askerlerin telefonlarına bir yazılım yükleterek hem ortam dinlemesi hem de yer tespiti yaptığını paylaşmıştı.