Hamas’tan İslam Ümmetine: Filistin’in Özgürlüğü İçin…

Hamas’ın üst düzey yöneticilerinden Mahmud ez-Zehhar dün yaptığı açıklamada, 1948’den beridir İsrail salgınıyla mücadele ettiklerine işaret ederek ümmeti Filistin davasını tasfiye etmeyi hedefleyen İsrail’in planlarına karşı birlik olmaya çağırdı.

Mahmud ez-Zehhar çağrısını, Dünya Kudüs Günü münasebetiyle “Salgın Gölgesinde Filistin” adıyla üniversite hocalarıyla konferans yoluyla gerçekleştirdiği toplantıda yaptı.

Ez-Zehhar açıklamasında, “İçinde bulunduğumuz durum, Arap ve İslam ümmetinin birleşip Filistin meselesinde ortak hareket etmeleri için ayrıca Amerika’nın sinsi planlarına karşı mücadele etmeleri için uygun bir zamandır.” ifadelerine yer verdi.

Diğer yandan ez-Zehhar, Arap devletleri ve İslam ümmetinden Filistin’in özgürlüğü için mücadele etmelerinin yanı sıra Filistin halkına, işgalci İsrail’in yaptığı zülüm ve haksızlıklara karşı yardım etmelerini istedi.

Filistin’deki korona salgınıyla mücadeledeki gelişmelerin dile getirilmesi üzerine ez-Zehhar, Gazze Şeridi’nin salgından korunma başarısına dikkat çekti.