Hamas’tan Bahreyn’in İsrail Vari Açıklamasına Kınama

Hamas, Bahreyn Dışişleri Bakanı Halid bin Ahmed Âl Halife’nin sorumsuzca yaptığı ve Siyonist işgal rejimine hizmet eden açıklamalarını şiddetle kınadı.

Bahreyn Dışişleri Bakanı Halid bin Ahmed Âl Halife, işgal rejiminde yayınlanan Times of Israel gazetesine verdiği röportajda, “Burada bir devlet var ve o devlet kalıcı. Biz onunla barış istiyoruz” demişti.

Âl Halife, İsrail ve Mısır arasında imzalanan Camp David Anlaşması gibi Bahreyn Çalıştayı’nın da oyunun kurallarını değiştirebileceğini öne sürdü.

Bahreyn Dışişleri Bakanı, “Bu İsrail medyasına verdiğim ilk röportaj. Bu röportajın çok önce yapılması gerekiyordu” dedi.

Hamas Hareketi, bugün (28 Haziran Cuma) konuyla ilgili yayınladığı yazılı bildiride, Âl Halife’nin açıklamalarının Filistin’i seven ve direnişine destek veren Bahreyn halkının değerlerine, Arapların ve İslam ümmetinin geleneklerine aykırı olduğunu ifade etti.

Bölge halklarını ve partilerini, Bahreyn halkını ve partilerini Âl Halife’nin açıklamalarını reddetmeye ve kınamaya davet eden Hamas, Filistin halkının direnişine desteğin de sürdürülmesi çağrısında bulundu.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) de Bahreyn Dışişleri Bakanı’nın açıklamalarına tepki göstererek, açıklamaların açıkça ihanet olduğunu ve Bahreyn yönetiminin Filistin davasını tasfiye projesine kulaklarına kadar battığının göstergesi olduğunu söyledi.