Hamas’tan Abbas Yönetimine GAZZE ELEKTRİK KRİZİ YANITI

Hamas, El-Hamdallah başkanlığındaki hükümetin yayınladığı bildiride Gazze Şeridi’ndeki elektrik krizini çözmesine izin verilmediğini iddia etmesinin söz konusu hükümetin düşünce şeklini ve hayal kırıklığına yol açan politikalarını yansıttığını ifade etti.

GÖZAT  Hamas: Gazze Elektrik Krizinin Sorumlusu Mahmud Abbas

Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Abbas’ın ve El-Hamdallah’ın elektrik krizinin çözümü için harcanan tüm çabaları görmezden geldiklerini söyledi.

Ramallah’taki hükümetin asılsız beyanatların ve bildirilerin arkasına saklandığını kaydeden Burhum, El-Hamdallah hükümetinin elektrik kriziyle ilgili bildirisine Filistin halkının çocuklarının dahi inanmayacağını bildirdi.

GÖZAT  Gazze'nin Elektrik Açığı %75

El-Hamdallah başkanlığındaki hükümetin Hamas’ın gündeme getirdiği tüm çözüm önerilerini baltaladığını belirten Burhum, Filistin hükümetini ahlaki sorumluluğunu yerine getirerek aklın ve vicdanın sesine, Filistin halkının ve gruplarının çağrısına kulak vermeye çağırdı.

Gazze Şeridi’nde 11 yıldır elektrik krizi yaşanırken evlere en iyi şartlarda 8 saat elektrik verilebiliyor ve bu süre kötü hava koşullarında 4 saate kadar düşebiliyor.