Hamas’ın İran Temsilcisi, Takrib Kurulu Sekreteri İle Görüştü

Dünya İslam Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu Genel Sekreteri Hemid Şehriyari ve Filistin İslami Direniş Hareketi Tahran Temsilcisi Halid Kadumi biraraya geldiler.

Görüşmede Şehriyari, Siyonist rejimin İslam dünyasındaki tefrikadan faydalandığına ve Batı Şeria’da Filistin milletinin yaşama hakkı ve insan haklarının ihlal edildiğine işaretle, insan hakları örgütlerinin bugün Filistin halkının temel haklarının neden çiğnendiğini izah etmeleri gerektiğini vurguladı.

Şehriyari, İslam ülkelerinin bu açık zulme karşı harekete geçmeleri gerektiğine işaretle, zorba ve zalim düşmana kendi yöntemiyle karşı koymak ve İslam düşmanlarına el uzatmamak gerektiğini vurguladı.

Hamas Tahran Temsilcisi de, Hamas Siyasi Büro Başkanı’nın mesajını ileterek, bazı Arap ülkelerinin liderlerini eleştirdi.

Kadumi, Siyonist rejim ile bazı Arap ülkelerinin ilişkilerinin normalleşmesinin Kuran-ı Kerim’in emri ve tavsiyesi olduğu İslami kardeşlik konumunu zayıflattığını belirterek, Arap yöneticilerinden uyanıp, hatalarından dönmelerini istedi.