Hamas’ın İran Temsilcisi: Filistin, Kudüs’ü Kurtarmak İçin Savaşta!

Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) Tahran’daki temsilcisi Halid el’Kaddumi, Filistin’in, Kudüs’ün kurtuluşu için savaşta olduğu söyledi.

Tahran halkının Filistin halkını desteklemek için dün düzenlediği mitingde konuşan Halid El’Kaddumi, ”Bugün, cesur direniş, Siyonist rejimi İsrail’in askeri kışlalarını vuruyor, ırkçı İsrail rejiminin Filistin’i sahneden çıkarmasına izin vermeyeceğimizi kesin olarak bilmeleri gerekir” dedi.

Hamas hareketinin Tahran’daki temsilcisi, çocuk katili İsrail’in savaş suçu işlediğini belirterek, ‘Biz onların huzur içinde uyumalarına asla izin vermeyeceğiz’ dedi.

Halid El Kaddumi, “Size Filistin direnişinin İsrail düşmanını şaşırtacağını ve İsrail rejiminin hegemonyasını yok edeceğinin müjdesini veriyoruz” dedi.

Hamas hareketinin Tahran temsilcisi, “Bu kez düşman İsrail, onlarca Siyonistin ölümünü ve yaralandığını kabul etti ve tam tersine direnişin gençleri gurur duyuyor” dedi.

Hamas hareketinin Tahran’daki temsilcisi; ‘Kardeşler, yakında Filistin’e gelin ve Mescidi Aksa’da cemaat namazı kılın; şehit general Kasım Süleymani’nin kanının boşa gitmeyeceğinden emin olun.” dedi.