HAMAS: Yüzbinlerle Sınıra YÜRÜR, Duvarları YIKARIZ

Gazze’nin Han Yunus şehrinin doğusunda yer alan Huzaa Beldesinde yapılan gösteriye iştirak eden Hamas lideri Er-Rakab yaptığı açıklamada “Bu aptalların onlara asla boyun eğmeyeceğimizi anlamaları gerekir. Eğer mesele bizim çevremize inşa ettikleri tel duvarsa ve bunun bir ölüm duvarı olduğunu düşünüyorlarsa, o zaman biz de yüz binlerle buraya yürür ve ölüm duvarını özgürlük duvarına dönüştürürüz” dedi.

GÖZAT  SİYONİSTLER Batı Şeria'da TERÖR ESTİRDİ

Er-Rakab, İsrail ve uygulamalarından korkmadıklarını, birinci ve ikinci intifadaya girdikleri gibi, birinci, ikinci ve üçüncü savaşa da girdiklerini, herkesten daha çok haklarında ısrar ettiklerini söyledi.

Gazze’ye dayatılan ambargoyu zalimce olarak tanımlayan Hamas lideri, binlerce gencin iş bulamadığını, seyahat özgürlüğünden mahrum edildiklerini, hasta olanların tedavi olamadıklarını, bunlar yetmiyormuş gibi su ve elektrik krizi yaşadıklarını hatırlattı.

GÖZAT  GAZZE'de Ramazan Alışverişleri Sönük Geçiyor

Batı Yaka ve Gazze’de süren gösteri ve yürüyüşlere dikkat çeken Hamas lideri Er-Rakab, “düşman, bizim Allah’ın izniyle yarınlarda neler yapacağımızı bekleyedursun” ifadesini kullandı.

Batı Yaka ve Gazze’de yapılan gösteri ve yürüyüşlerde onlarca kişi yaralandı ve atılan gaz bombaları nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdi.