HAMAS Yetkilisi: MISIR Ziyaretinde 4 DOSYA Ele Alındı

Er-Reşak verdiği röportajda, Kahire’de süren görüşmelerde Yüzyılın Anlaşması gölgesinde ağır bir süreçten geçen Filistin meselesi, Gazze’deki zor durum, uzlaşı dosyası ve Hamas-Mısır ilişkilerinin ele alındığını belirtti.

İsmail Heniyye başkanlığında Mısır’a ziyaret gerçekleştiren Hamas heyeti içinde yer alan Er-Reşak, hareketin gerçekleştirdiği ziyaretin tehlikelerle çevrelenmiş olan Filistin davasının durumunu görüşme, Filistin halkının hak ve hukukunu savunma noktasında Arap ve İslam ülkelerinin çabalarını birleştirme yollarını arama çabasının bir sonucu olduğunu söyledi.

Hareketin uzlaşı önündeki engelleri kaldırmak için Fetih ile görüşmelerini sürdürdüğünü belirten Er-Reşak, bazı Filistinli ve Arap çevrelerin Filistin halkının dönüş hakkını yok sayan çözümleri kabule yanaşmalarına karşı olduklarını hatırlatarak bunun hiçbir şekilde kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Siyonist işgal rejimiyle esir değişimi konusunun sorulması üzerine Er-Reşak, “işgalciler bu dosyayı nasıl ele alacaklarını çok iyi biliyorlar. Bu tür dosyalar basın yayın organları aracılığıyla asla ele alınmaz” dedi.