Hamas Yetkilisi: Hizbullah İle İlişkilerimiz İyi

Filistin İslami Direniş Hareketi Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Halil Hayye, Hamas’ın Hizbullah ile iyi ilişkilerine işaretle, Hamas Lideri ile Hizbullah Genel Sekreteri arasındaki görüşmenin detaylarını paylaştı.

Heniyye’nin yardımcısı, Hamas’ın Hizbullah ile iyi ilişkilerinin asla kesilmediğini çünkü herkes ile temiz ilişkiler kurma peşinde olduklarını söyledi.

El Hayye, Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah ile Hamas Lideri İsmail Heniyye arasında dün Lübnan’da gerçekleşen görüşmeye işaretle, bu görüşmede, Kudüs Kılıcı Savaşı dahil Filistin ile ilgili konuların ele alındığını vurguladı.

Hamas yetkilisi, görüşmede, bu savaşın sonuçları ve dünyanın her noktasında Filistin meselesine olan eşine rastlanmayan dayanışmanın masaya yatırıldığını hatırlatarak, bu durumun Filistin ülküsünün hala önemli bir konuma sahip olduğunu gösterdiğini söyledi.

Bu arada Filistin İslami Direniş Lideri İsmail Heniyye şimdiye kadar Lübnan Cumhurbaşkanı, Parlamento Başkanı, Geçici Başbakanı, Hizbullah Genel Sekreteri, İslami Cihat Genel Sekreteri ve Filistinli grupların temsilcileriyle görüşmüştür.