HAMAS: Varşova Konferansı, İSRAİL’e Hizmet Ediyor…

Hamas sözcülerinden Hazım Kasım, Varşova konferansının Amerika’nın İsrail çıkarlarına sunduğu bir hizmetten başka bir şey olmadığını söyledi.

Kasım konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Amerikan yönetiminin işgal rejimini bölge sistemine entegre etmeye ve Filistin davasını geri plana atmaya çalıştığını belirtti.

Varşova Konferansı’nın İran’ı işgalci İsrail yerine en büyük düşman ve tehdit gösterdiğini kaydeden Kasım, konferansın bölgede bölünmeyi daha da artıracağını ifade etti.

Hamas sözcüsü, Varşova’da düzenlenen konferansın Trump yönetiminin Netanyahu’ya karşılıksız sunduğu bir hizmet olduğunu kaydetti.

Konferansın amacının Yüzyılın Anlaşması projesini hayata geçirmek ve bir takım fikirleri kabul ettirmek olduğuna dikkat çeken Kasım, söz konusu fikirleri ancak Filistin davasından vazgeçenlerin kabul edebileceğini dile getirdi.

“Varşova konferansı Yüzyılın Anlaşmasını hayata geçirmede başarılı olamayacak.” diyen bir diğer Hamas Sözcüsü Abdullatif el-Kanu da Umman Dışişleri Bakanı Yusuf bin Alevi bin Abdullah’ın Varşova’da İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile bir araya gelmesini kınayarak, söz konusu görüşmeyi “Arap alemini kışkırtmak, iradesini reddetmek ve işgalin yüzünü güzelleştirmek” olarak nitelendirdi.

Ortadoğu konulu Varşova konferansına aralarında Suudi Arabistan, Bahreyn, Fas ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi Arap ülkelerinin de bulunduğu onlarca ülkeden temsilciler katılıyor.