HAMAS: Ümmetin Evlatları KUDÜS İçin Ayağa Kalksın!

Hamas sözcüsü, Siyonist Yahudilerin durmadan Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınların devam etmesinin dünyadaki tüm Müslümanlara hakaret ve kutsal mekânlarına saldırı olduğunu belirtti.

Hamas sözcülerinden Fevzi Berhum, ABD’nin Kudüs kararlarının ve sözde Müslüman liderlerin Siyonist İsrail ile ilişkileri normalleştirme girişimlerinin işgalcileri Mescid-i Aksa planlarını gerçekleştirmeye teşvik ettiğini söyledi.

Berhum, Siyonist Rejimin Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerin devam etmesinin bölgenin tümünün alevlenmesine yol açacağını ve bunun asıl sorumlusunun da Siyonist işgal rejimi olacağını ifade etti.

Siyonist İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerine ancak Batı Yaka’da ve Kudüs’te direnişi tırmandırarak karşı koyulabileceğini belirten Berhum, Filistinlilerden işgal güçleriyle her karılaştıkları yerde çatışmaya girmelerini istedi.

Berhum, ümmetin evlatlarını Kudüs halkına destek olmak ve direnişini güçlendirmek için en geniş cepheyi kurmaya, sessizliğe son verip bölge ülkelerinin yöneticilerine baskı yapmaya davet etti.