SİYONİST Gazete: HAMAS Taarruzda, İSRAİL Savunmada!

Siyonist gazete Maariv İsrail’in yönetim tarzının değiştiğini, oyunun yöntem ve araçlarının artık farklılık arz ettiğini  Hamas’ın taaruz pozisyonunda ve İsrail’in de hedefte olduğunu belirtti.

Siyonist gazetenin analisti Tal Rif Ram şunları yazdı:

Gazze’de oyunun şartları değişti, Gazze ve özel olarak da HAMAS hareketi İsrail ordusuyla oynamak ve ona saldırmak için tüm imkanlara sahip. Bu imkanı ona İsrail’de vuku bulan stratejik ve niteliksel değişim vermektedir.

Bu Siyonist analist “Gazze veya Sürpriz : İsrail Ordusu Caydırıcı Bir Ordudur Yaratıcı Değil” başlıklı makalesinde şunları kaydetti:

Son zamanlarda Gazze’de Geri Dönüş Yürüyüşlerinin yapılmasıyla eş zamanlı yaşanan gerilim İsrail’in Gazze hakkındaki siyasetlerinin büyük ölçüde değiştiğini gösteriyor.

Öyle ki İsrail, Hamas’a Gazze sınırında oturan Yahudilere saldırı kapısını açık bıraktı. İsrail Güvenlik Kuruluşları, Gazze’de Amerika’nın yardımlarını kesmesinin ardından şiddet kazanan ekonomik sıkıntıya bir çözüm bulabilmek için araştırmalarını sürdürüyor.

Gazze’nin doğu sınırı geçtiğimiz Mart ayının 30’undan bu yana kendi topraklarına geri dönme haklarına vurgu yapan barışçıl Geri Dönüş Yürüyüşlerine şahitlik ediyor.