Home / Filistin Direnişi / Hamas / HAMAS’tan Suudi ARABİSTAN Gazetesine TEPKİ
HAMAS'tan Suudi ARABISTAN Gazetesine TEPKI

HAMAS’tan Suudi ARABİSTAN Gazetesine TEPKİ

Hamas, hareketi terör örgütü olarak tanıtan Suudi Arabistan’ın Er-Riyad gazetesini kınayarak, bu tanımlamanın Filistin direnişiyle Filistin halkını karaladığını belirtti.

Hareket, Hamas’ı terör örgütü ilan eden Er-Riyad gazetesinin açıklamalarını kınayan bir açıklama yaptı. Açıklamada Hamas, “Bu tehlikeli tanımlama, halkımıza, tarihine ve mücadelesine bir kötülük olduğu gibi, Filistin’i ve bütün ümmetin onuru ve izzeti için yapılan direnişte mızrak başı durumunda olan kahraman direnişe de bir kötülük ve karalamadır. Bu yaklaşım, sadece ümmetin merkezi davası durumundaki Filistin davasının düşmanlarına hizmet edecektir” ifadesini kullandı.

Hamas, Siyonist işgal rejimi Kudüs, Mescidi Aksa ve Filistin’e yönelik en alçak saldırılarını gerçekleştirirken, böyle bir açıklamanın Suudi Arabistan’ın başkentindeki bir basın yayın organından çıkmasının üzüncü verici olduğunu belirtti.

Suudi Arabistan’ın Cezayir büyükelçisi de daha önce çıktığı televizyon programında Hamas hareketini terör örgütü ilan etmiş, açıklaması büyük tepkilere neden olmuştu.