Hamas: Suudi Aktivistin Kovulması Doğal Bir Tepki!

Hamas Filistinli gençlerin bir Suudi gazeteciyi, Mescid-i Aksa’dan kovmalarının tamamen kendiliğinden bir hareket olduğunu ve Filistinli gençlerin öfkesinden kaynaklandığını belirtti.

Filistinliler, işgal rejiminin davetlisi olarak Kudüs’te bulunan Suudi Arabistanlı aktivisti dün Eski Belde sokaklarından ve Mescid-i Aksa’dan kovdu.

Kudüslüler işgal rejiminin davetlisi olarak kente gelen Arap heyeti üyesi Suudi Arabistanlıyı Mescid-i Aksa’dan çıkardı ve Eski Belde semti sokaklarında da peşini bırakmadı.

Suudi Arabistanlı aktiviste plastik sandalye ve boş şişe atan Kudüslüler, söz konusu kişiyi ayrıca “hain” olarak nitelendirdi.

Kendisini Muhammed Suud olarak tanıtan kişinin işgal rejimi bayrakları önünde çekilmiş fotoğrafları sosyal paylaşım sitelerinde yayınlandı.

Medya aktivisti olduğunu öne süren Muhammed Suud, daha önce yayınladığı bir videoda işgal rejimini çok sevdiğini anlatmış, işgal rejiminde demokrasi ve ibadet özgürlüğü olduğunu öne sürmüştü.

Siyonist İsrail Dışişleri Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak ve Mısır’dan gazetecilerin işgal rejimini ziyaret edeceğini duyurmuştu.

Hamas Sözcüsü Hazım Kasım bu bağlamda yaptığı açıklamada, Suudi gazetecinin Siyonist rejim ile ilişkileri normalleştirme amacıyla işgal topraklarına gelen Suudi gazetecinin Filistinliler tarafından kovulmasının Filistinliler’in Siyonist rejime ile ilişkileri normalleştirme çabasına karşı olduklarını gösterdiğini vurguladı.