Home / Filistin Direnişi / Hamas / HAMAS: SİYASİ Gözaltılar Son Bulmalı!

HAMAS: SİYASİ Gözaltılar Son Bulmalı!

Hamas’ın Batı Yaka’daki önde gelen liderlerinden milletvekili Hasan Yusuf, siyasi görüşleri sebebiyle insanların gözaltına alınmasına son verilmesini istedi.

Milletvekili Yusuf konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Filistin halkının Batı Yaka ve Gazze Şeridi’nde ifade özgürlüğünün korunması çağrısında bulundu.

Filistinli tarafları milli çıkarları ön planda tutmaya ve Yüzyılın Anlaşması projesine karşı koymak için iç cepheyi güçlendirmeye davet eden Yusuf, Filistin halkının seçimler ve barışçıl gösteriler yoluyla iradesini ifade etme hakkı olduğunu belirtti.

Milletvekili Yusuf, görüşünü ifade eden herhangi bir Filistinliye şiddet ve baskı uygulanmasına karşı olduğunu dile getirdi.

İşgal zindanlarında yaşananların milli birlik için fırsat bilinmesini isteyen Yusuf, anlaşmazlıkların bir kenara bırakılarak esirlere destek verilmesi çağrısında bulundu.

Fetih hareketinin Gazze Şeridi’ndeki sözcüsü Atıf Ebu Seyf dün gece kimliği belirsiz kişiler tarafından darp edilirken, Fetih hareketi “suikast girişimi” olduğunu iddia ettiği olayın ardında Hamas’ın olduğunu ileri sürdü.