HAMAS: Şehitlerin KANI İntifada ATEŞİNİ Körükleyecek

Hamas hareketi yayınladığı açıklamada, şehit kanlarının El-Bire, Anata ve Gazze’de birlikte toprağa düşmesinin Filisin kanının bütün Filistin’de bir olduğuna işaret ettiğini hatırlattı.

Filistin halkının ikinci Öfke Cumasında gösterdiği intifadayı tebrik eden Hamas, bütün dünyada Kudüs’e destek için meydanlara inen halkları da selamladıklarını, intifadanın amacına ulaşması için geliştirerek sürdürmek gerektiğini ifade etti.

Hamas açıklamasında, işgal güçlerinin Batı Yaka ve Gazze’de göstericileri kasten hedef alıp şehit etmesinin Siyonist işgal rejiminin Filistin halkına karşı cani tutumunu ortaya koyduğunu kaydetti.

Hamas sözcüsü Hazım Kasım yaptığı açıklamada, Amerika’nın aldığı son kararın Siyonist işgalciyi Filistin halkına yönelik saldırılarını sürdürmesi için cesaretlendirdiğini söyledi.

Amerika Başkanı Trump’ın Kudüs’ü Siyonist işgal rejiminin başkenti kabul edip, elçilik binasının Kudüs’e taşınmasını kabul etmesini protesto etmek için dün ikinci Öfke Cumasında yapılan gösteri ve yürüyüşlere sert müdahale eden işgal güçleri 4 kişiyi şehit etti, 500’den fazla kişiyi de yaraladı.