HAMAS: Şehitlerimizin KANI Yerde Kalmayacak! + FOTO

Milletvekili Hasan Yusuf, Hamas’ın Filistin topraklarının tek bir zerresinin dahi Filistin halkından başkasına ait olduğunu kabul etmeyeceğini ve şehitlerin kanlarının milli projenin koruyucu kalesi olduğunu söyledi.

Şeyh Hasan Yusuf, bu konuşmayı şehit Osman Ledadive için Ramallah’ın kuzeybatısındaki El-Mezraa El-Ğarbiyye beldesinde öğle saatlerinde düzenlenen cenaze töreninde yaptı.

Şehidin işgal zindanlarında esaret arkadaşı olduğunu belirten Yusuf, Ledadive’nin esir arkadaşlarına hizmet ettiğini ve güzel ahlakıyla öne çıktığını kaydetti.

Hamas’ın “Yüzyılın Anlaşması” projesini reddettiğini ve tarihin söz konusu projenin peşinden gidenleri ortaya çıkaracağını ifade eden Yusuf, özgür hiçbir Filistinlinin işgal rejimine destek veren Amerika’nın yanında durmayacağını söyledisöyledi.

Cenaze törenine milli ve İslami gruplardan çok kişinin katıldığına dikkat çeken Yusuf, direnişin Filistinlileri birleştirdiğini ifade etti.

Yusuf, şehidin ailesine ve El-Mezraa El-Ğarbiyye beldesi sakinlerine başsağlığı dileyerek, Hamas’ın daima şehit ve esir ailelerinin yanında olduğunu belirtti.

Şehit Osman Ahmed Ledadive, dün öğleden sonra Ramallah ve El-Bire’den yüzlerce kişinin katılımıyla toprağa verildi.

Cenaze törenine katılanlar Hamas sancakları taşıdı ve direniş gruplarına işgalcilerden şehidin intikamını almaları çağrısında bulundu.