Hamas: Şehit El-Arac DİRENİŞ BİLİNCİNİN ÖRNEĞİDİR!

Hamas sözcülerinden Hüsam Bedran, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Filistin topraklarına çöreklenen işgal olduğu sürece şehitler kervanının durmayacağını ifade etti.

Bedran, Filistinli grupları Filistin Yönetimi’nin işgal güçleriyle yaptığı güvenlik koordinasyonuna son vermek için hep birlikte çaba göstermeye davet etti.

Mahmud Abbas yönetiminin Siyonist İsrail ile sürdürdüğü Güvenlik koordinasyonunun, Filistinli direnişçileri işgal güçlerine teslim ettiğini ve işgal ordusunun peşinde olduğu direnişçilere ulaşmasını kolaylaştırdığını söyleyen Bedran, şehit El-A’rac ve arkadaşlarının başına gelenin Filistin Yönetimi’nin benimsediği güvenlik koordinasyonunun çirkin yüzünü bir kez daha gösterdiğini kaydetti.

Şehit El-A’rac’ın Filistin Yönetimi zindanlarından çıktıktan sonra sürekli işgal güçlerince kovalandığını bildiren Bedran, şehidin arkadaşlarının ise Filistin Yönetimi zindanlarından çıkar çıkmaz gözaltına alındıklarını hatırlattı.

Filistinli genç direnişçi Basil El-A’rac, bu sabah erken saatlerde Ramallah kentindeki bir evde işgal güçleriyle girdiği çatışmada şehit oldu.