HAMAS: Şehadet Kokusu Bizi Direnişe Çağırıyor!

İslami Direniş Hareketi, “Şehadet kokusu ve şehitler bizi direniş yoluna devam etmeye çağırıyor” diyerek, direnişin işgal güçlerinin cinayetlerini dizginlemeye gücünün yettiğini ifade etti.

Hamas Hareketi akşam saatlerinde yayınladığı bildiride, Ömer Heysem Bedevi’nin El-Halil’in kuzeyindeki El-Arrub Kampı’nda yaşanan çatışmalar sırasında işgal güçlerinin kurşunuyla şehit olduğunu ifade etti.

Filistin halkının evlatlarının kanlarının ve fedakârlıklarının özgürlük ve vatan hayallerine bağlılığının delili olduğunu söyleyen Hamas, “Halkımızın seçtiği fedakârlık yolu bizi kesinlikle özgürlüğe ve bağımsız devletimizi kurmaya götürecek” dedi.

El-Arrub Kampı’nın işgal güçlerinin günlük baskınlarına ve kamp sakinlerinden onlarcasının gözaltına alınmasına karşı gösterdiği direnişe övgüden bulunan Hamas, kampın El-Aksa İntifâdası sırasında birçok şehit verdiğini hatırlattı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, dün yaptığı açıklamada, 22 yaşındaki Ömer Heysem Bedevi’nin El-Halil’in kuzeyindeki El-Arrub Kampı yakınlarında göğsüne isabet eden kurşunla ağır yaralandıktan sonra şehit olduğunu bildirdi.

Gerçek mermiyle göğsünden yaralanan Bedevi’nin El-Halil’deki El-Ehli Hastanesi’ne ağır yaralı olarak getirildiğini ifade eden hastane kaynakları, Filistinli gencin göğsüne isabet eden kurşunun sırtından çıktığını ve ağır yaralı gencin hastaneye getirildikten bir saat sonra şehit olduğunu açıkladı.