HAMAS Heyeti RUSYA Ziyaretini Tamamladı

Ebu Merzuk başkanlığındaki heyetin ziyaret sırasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ortadoğu ve Afrika Özel Temsilcisi Mihail Bogdanov ile görüştüğü ifade edildi.

Hamas Hareketi  yayınladığı bildiride, heyetin Moskova’daki görüşmelerinde ikili ilişkilerin ele alındığı ve çeşitli konularda görüş alışverişi yapıldığı belirtildi.

Bildiride, Hamas heyetinin Moskova ziyaretinde Filistin’deki son gelişmelerin de ele alındığı kaydedilerek, hareketin uzlaşının sağlanmasının zorunlu olduğu yönündeki görüşünün sabit olduğu ifade edildi.

Bildiride ayrıca heyetin Bogdanov’a işgal güçlerinin Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine ateş açarak işlediği cinayetler hakkında bilgi verdiği açıklandı.

Hamas heyetinin Moskova’da “Yüzyılın Anlaşması” projesini de görüştüğü ve Bogdanov’un heyete ABD’nin anlaşma konusunda Rusya’ya herhangi bir bilgi vermediğini söylediği belirtildi.

Bu arada, Bogdanov’un Filistinli tarafları uzlaşı anlaşmasının tamamlanması için Moskova’da diyalog masasına oturmaya davet etme niyetinde olduğunu söylediği ifade edildi.