Hamas: Rotamız Özgür Filistin’e Ayarlı

Hamas’ın Filistin dışındaki lideri Mahir Salah, özgürlük yolunda yürümeye devam edeceklerini belirterek, işgalci düşmanın bölgedeki tüm kötülüklerin başı olduğunu ifade etti.

Salah El-Hıvar kanalında yayınlanan programda, “Yolumuz tek ve Filistin’e doğru. Hedefimiz ülkemizi işgalden kurtarmak ve ülkemize dönmek” dedi.

İşgal rejiminin bölgedeki tüm kötülüklerin başı olduğuna işaret eden Salah, Amerikan projesinin bölgeyi Siyonistlerin bakış açısına göre yeniden düzenlemeyi hedeflediğini belirtti.

İşgalcilerle her gün çatışma halinde olduklarına dikkat çeken Salah, projelerinin Filistin’i özgürlüğüne kavuşturmak olduğunu ve ümmeti savunduklarını söyledi.

Salah, Filistin’in işgalden kurtulmasının ancak direnişle ve Siyonist projeye karşı koymakla mümkün olabileceğini kaydetti.

Yüzyılın Anlaşması’nın Filistinli mültecilerin dönüş hakkını, Kudüs’ü ve mültecileri hedef aldığını bildirerek, “Evinden zorla çıkarılan Filistinli mültecinin direnme ve evine dönme hakkı var” dedi.

Hamas lideri, İslam ümmetini Filistin davasına destek vermeye çağırarak, Filistin konusunun iç çekişmelere alet edilmemesini istedi.

Lübnan Çalışma Bakanlığı’nın Filistinli mülteciler hakkındaki kararını da eleştiren Salah, 70 yıl önce zorla göç ettirilmiş mültecilere yabancı işçi muamelesi yapılamayacağını belirtti.