Home / Filistin Direnişi / Hamas / Hamas: Pusulamız Kudüs ve Filistin’e Ayarlamıştır
hamas-pusulamiz-kudus-ve-filistine-ayarlanmistir

Hamas: Pusulamız Kudüs ve Filistin’e Ayarlamıştır

Hamas sözcülerinden Hüsam Bedran, Hamas’ın pusulasının Kudüs’e ve Filistin’in tamamına dönük olduğunu belirterek, Mescid-i Aksa’da buluşmanın uzak olmadığını söyledi

Bedran, Hamas’ın 29’uncu kuruluş yıldönümü münasebetiyle yayınladığı basın açıklamasında, Hamas’ı yok etme girişimlerinin hepsinin başarısızlıkla sonuçlandığını ifade etti.

Hamas’ın Filistin’de ve bölgede yok sayılamayacak bir güç haline geldiğini bildiren Bedran, hareketin bugün düne göre çok daha güçlü olduğuna dikkat çekti.

Bedran, Hamas’ın 29’uncu yıldönümü kutlamalarının sadece Hamas ile sınırlı olmadığını ve Filistin halkının tümünü kapsadığını belirtti.

Hamas sözcülerinden Hazım Kasım da hareketin kuruluşunun Filistin milli kurtuluş mücadelesinde büyük bir dönüm noktası olduğunu bildirdi.

Kasım, Hamas’ın 29’uncu kuruluş yıldönümü münasebetiyle yayınladığı hareketin direniş seçeneğini ayağa kaldırdığını ve Filistin halkının sabitelerine bağlı olduğunu yeniden vurguladığını ifade etti.

Hamas’ın bir diğer sözcüsü Fevzi Berhum da işgal güçlerinin Filistin halkına ve direnişine dilediği denklemi zorla dayattığı dönemin geri gelmemek üzere sona erdiğini söyledi.