HAMAS: Nablus Eylemi CESUR ve KAHRAMANCA

Bedran, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, eylemin işgalcilerin Filistinlilere ve kutsal mekanlarına, Filistin’in ebedi başkenti olarak Kudüs’teki haklarına yönelik cinayetlerine verilmiş doğal bir tepki olduğunu  ifade etti.

Eylemin işgal rejimine ve işbirlikçilerine atılmış bir tokat ve ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan etmesine misilleme olduğunu belirten Bedran, işgalciler ne kadar zulmederlerse etsinler Filistin halkının toprağına bağlı kalacağını ifade etti.

Bedran, “İşgal güçlerinin baskılarına ve gözaltılara rağmen kahraman direnişçilerimiz her gün işgalcilerin güvenlik istiyorlarsa topraklarımızdan çekip gitmekten başka seçenekleri olmadığını ispat ediyorlar” dedi.

Filistin direnişinin işgal altındaki topraklarda her zaman ve her yerde işgalcilere darbe vurabileceğini kaydeden Bedran, direnişçileri Batı Yaka’da daha çok nitelikli eylem gerçekleştirmeye davet etti.

Hamas lideri, Trump’ın Kudüs kararı iptal edilene kadar Filistinlilerin işgal altındaki topraklarda gösterilerini ve eylemlerini sürdürmelerini istedi.

Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum da Nablus eylemini tebrik ederek, eylemin işgalcilerin Filistinlilere, Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerine verilmiş bir cevap olduğunu ifade etti.