HAMAS: Mücahidlerin Evlerinin Yıkılması Azmimizi Kırmayacak

Hamas liderlerinden Abdülhakim Hanini, işgal güçlerinin Filistinli esirler ve direnişçiler ile halkın murabıt evlatlarının evlerini yıkmasının azimlerini kıramayacağını, bilakis Filistin halkının haklarını tamamen geri alana kadar direnme kararlılığını güçlendireceğini söyledi.

Hanini, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, işgal güçlerinin esir Basil Şehhade’nin ailesinin Nablus’un güneyinde yer alan Urif köyündeki evini havaya uçurarak yıkmasının işgalcilerin canice zihniyetini gösteren bir cinayet olduğunu ifade etti.

İşgal güçleri, esir Basil Şehhade’yi İzzeddin El-Kassam Tugayları mücahitleri şehit Mühenned Şehhade ve şehit Halid Sabah’ın geçen yıl Haziran ayında Eli Yahudi Yerleşkesi’nde gerçekleştirdikleri ve çok sayıda Yahudi yerleşimcinin ölmesine ya da yaralanmasına yol açan ateş açma eylemine yardımcı olmakla suçluyor.

İşgal güçleri esir Basil Şehhade’yi 21 Haziran 2023’te Urif köyüne düzenlediği baskın sırasında gözaltına aldı.

Hamas lideri Hanini, Filistinlilere seslenerek evleri yıkılan acılı ailelere destek olmalarını ve sıkıntılarını hafifletmelerini, işgale karşı uzun mücadelesinde Filistin halkının ayırıcı niteliği haline gelen toplumsal dayanışmayı sürdürmelerini istedi.

İşgal güçleri Filistinli direnişçilerin gerçekleştirdiği eylemlerde işgalcilerden ölen ve yaralanan olması halinde eylemcilerin ailelerini de cezalandırarak evlerini yıkıyor.