Home / Filistin Direnişi / Hamas MOSSAD’ın Şehit Ettiği Mühendis İçin Taziye Evi Açtı
hamas-mossadin-sehit-ettigi-muhendis-icin-taziye-evi-acti

Hamas MOSSAD’ın Şehit Ettiği Mühendis İçin Taziye Evi Açtı

Hamas, Siyonist işgal rejiminin cinayet şebekesi MOSSAD tarafından Tunus’un Safaks şehrinde şehit edilen uçak mühendisi Muhammed Ez-Zuvari için Gazze’de taziye evi açtığını ve bugün ikindi namazından sonra taziyeleri kabul edeceğini duyurdu.

Şehit mühendis için ayrıca Hamas’ın uçak mühendisi adıyla twitterde bir hashtag açıldı. Bu hashtaga ilginin büyük olduğu ifade edildi.

Şehit mühendis Zuvari hakkında görüşlerini ortaya koyanlar da onun Filistin davasına destek konusunda bir örneklik ortaya koyduğuna dikkat çektiler.

Filistinli gazeteci Raid Ebu Cerad, Muhammed Ez-Zuvari’nin direniş projesinin arkasında durma ve ona destek verme konusunda örnek bir şahsiyet olduğuna dikkat çekerek sergilediği tavrın tüm İslâmi oluşumların tek safta birleşmeleri için de bir ders olması gerektiğini dile getirdi.

Hamas’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları dün akşam yaptığı açıklamada mühendis Zuvari’nin Kassam Tugayları’nın insansız hava aracı Ebabil projesini geliştirenlerden biri olduğunu ve 2014’te Yenilmiş Yaprak Savaşı’nda da Gazze’nin savunulmasına önemli katkılarının olduğunu dile getirmişti.