HAMAS: MISIR Girişimiyle ATEŞKES Sağlandı

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum bu sabah yaptığı açıklamada, Mısır ve uluslararası çevrelerin çabaları sonucu işgalciyle direniş güçleri arasında ateşkes sağlandığını ve daha önceki duruma dönüldüğünü söyledi.

Dün gece saat 22’den itibaren Gazze’de kaygılı bir bekleyiş sürerken, işgal uçakları saldırılarına son verdi ve direniş güçleri de havan ve füze atmayı durdurdu. Buna karşılık işgal güçlerine ait insansız hava araçları Gazze üzerinde uçuş yapmaya devam etti.

Dün Büyük Dönüş Yürüyüşü kapsamında yapılan faaliyetlere katılan halka ve direnişe ait noktalara saldıran işgal güçleri 3’ü El-Kassam Tugayları’na mensup mücahitler olmak üzere 4 kişiyi şehit etti. Saldırılarda 120 kişi de yaralandı.

Gece geç saatlerde açıklama yapan işgal güçleri, askerlerden birinin keskin nişancıların ateşiyle hayatını kaybettiğini duyurdu.

30 Mart’ta Gazze sınırında başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü dün 17’nci cumasına girerken, işgal güçlerinin saldırıları sonucu şimdiye kadar 155 kişi şehit oldu, 360’ı ağır 16500 kişi de yaralandı.