Hamas: Mescidi Aksa Daima Kırmızı Çizgimiz…

Filistin İslami direniş hareketi Hamas, dün yayınladığı bildiride Siyonist rejimi Mescid-ul Aksa’nın saygınlığını zedeleme hakkında uyardı.

Hamas dün yayınladığı bildiride Siyonistlerin Mescid-ul Aksa’ya saldırılarını kınarken, Mescid-ul Aksa’nın kırmızı çizgi olduğunu vurguladı.

Hamas, Filistin halkının bu kutsal mekanın korunmasında asla müsamahakar olmayacağına işaretle, Filistinlilerin şimdiye kadar Mescid-ul Aksa’ya bağlı olduklarını defalarca ispat ettiklerini gösterdiğini belirtti.

Hamas ayrıca Kurban bayramında Mescid-ul Aksa’da namaz kılanların Siyonistlerin saldırısına karşı direnişlerini ve camiyi savunmalarını takdir etti.

Bu arada Siyonist rejim iç güvenlik bakanı Gilad Ardan ise dün akşam yaptığı açıklamada, Mescid-ul Aksa’ya saldıran Siyonist sayısının en az 1750 olduğunu açıkladı.

Siyonist işgal site sakinleri ve korsan silahlı güçleri dün kurban bayramında Mescid-ul Aksa’ya baskın düzenleyerek en az 65 Filistinliyi yaraladılar.

Korsan rejim askeri güçleri ayrıca camide namaz kılanlardan bir çoğunu tutukladılar. Kurban bayramı namazını kılmak için Mescid-ul Aksa’da en az 120 bin Filistinli hazır bulundu.