HAMAS: Mahmud Abbas’ın İcraatları DİKTATÖRLÜK

Hamas lideri Ammare konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Ammare, Filistin Yönetimi’nin bazı diktatör Arap ülkelerinin yöntemlerine özendiğini, gerçekleri gizleme adına halkın sadece kendisinin istediği bilgi ve haberleri okumalarını ve görmelerini istediğini ifade etti.

Ammare yaptığı basın açıklamasının devamında “Onlar Filistinli vatandaşların veya cemaatlerin kendi görüş ve düşüncelerini açıklamalarını istemiyorlar.

Sadece kendilerini destekleyen ve kendileri gibi olanların konuşmalarını istiyorlar. Bu tür politikalar eninde sonunda iflas edecek ve başarısızlıkla sonuçlanacaktır.

Kendilerine bağlı olan ve gece gündüz insanları kandırmaya çalışan enformasyon kanalları aracılığıyla gerçekleri örtemezler. Haber siteleriyle savaşıp başka siteleri şişirirseniz de siz gerçekleri ters yüz edemezsiniz.

Ne kadar çaba gösterirseniz gösterin halk nereye döneceğini ve nereden besleneceğini çok iyi biliyor.

Camileri kapattınız, minberleri susturdunuz. Şimdi de siteleri susturmak istiyorsunuz. Bu iş uzun sürmeyecektir. Çünkü gelecek bilinçli halkın olacaktır” dedi.

Filistin Yönetimi’ne bağlı Ramallah’taki savcı geçen Perşembe günü, Filistin direnişine destek veren 11 sitenin engellenmesi yönünde karar almaştı.