Hamas Liderleri Aruri: Esirlerin Özgürlüğü Yakın!

Hamas Siyasi Birim Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri, işgalci İsrail’in hapishanelerindeki Filistinli esirlerin özgürlüklerine kavuşacakları tarihin çok yakın olduğuna inancının tam olduğunu söyledi.

“Filistin Esirler Günü” münasebetiyle, parmakların arkasında olan Filistinli esirlere gönderdiği telgrafta el-Aruri, “Girdiğimiz bu yeni yılın günlerini doldurmadan önce esirlerimizin hürriyetlerine kavuşacaklarını, evlerine döneceklerini ümit ediyorum. Zalimler, esirlerin özgürlük tarihini uzak görürler biz yakın görürüz.” ifadelerini kullandı.

“Filistinlileri, esirlerin özgürlüğü kadar mutlu edecek başla bir şey yoktur” diyen Hamas Başkan Yardımcısı el-Aruri, ”Özgürlükleri yakın olan esirlerimizin aileleri, hanımları, çocukları, anaları ve babaları; şerefin, izzetin ve Filistin halkının gurur kaynağıdır.” şeklinde konuştu.

El-Aruri, Filistinli esirlerin biran önce işgalci İsrail’in zindanlarından çıkıp özgürlüklerine kavuşmalarının İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın hedefleri arasında ilk sıralarında yer aldığını vurgulayarak, bu konuda azami bir gayret içinde olduklarının altını çizdi.