HAMAS Liderinden KATAR’a Teşekkür

Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Katar’ın Batı Yaka ve Gazze Şeridi’nde yaşayan Filistinlilere destek için 480 milyon dolar tahsis etmesini takdir ettiklerini söyledi.

Heniyye konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Katar’ın kararının Filistin’e ve halkına yönelik asil tavrını yansıttığını belirterek, Katar Emiri’nin Batı Yaka ve Gazze Şeridi’ne 480 milyon dolar tahsis etme kararını takdirle ve saygıyla karşıladıklarını ifade etti.

Katar’ın yardımının mübarek Ramazan ayının ilk günü geldiğine dikkat çeken Heniyye, Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamed Âl Sani ile Katar yönetimine ve halkına teşekkür etti.

Heniyye, Katar’ın yardımının her düzeyde Filistin halkına verdiği maddi ve manevi desteğin devamı niteliğinde olduğunu kaydetti.

Hamas lideri, Filistin halkının en zor şartlarda dahi yanında duran Katar’ın onurlu tavırlarını unutmayacağını dile getirdi.

Katar, Batı Yaka’da ve Gazze Şeridi’nde yaşayan Filistinlilere destek için 480 milyon dolar tahsis ettiğini açıkladı.

Katar Haber Ajansı’nca yayınlanan habere göre, Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamed Âl Sani, Batı Yaka ve Gazze Şeridi’nde yaşayan Filistinliler için 480 milyon dolar tahsis edilmesi talimatı verdi.

Katar Dışişleri Bakanlığı, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, 300 milyon doların Filistin Yönetimi’nin sağlık ve eğitim projelerine, 180 milyon doların da acil insani yardımlara, Birleşmiş Milletler’in Filistin’deki programlarını desteğe ve özellikle mübarek Ramazan ayında ve yazın sıcağında Filistinlilere daha iyi elektrik hizmeti verilebilmesi için tahsis edildiğini söyledi.