HAMAS Lideri, Gazze’de MISIR Heyetini Kabul Etti

Mısır güvenlik heyetinde Mısır İstihbaratı Başkan Vekili Eymen Bedii, Mısır İstihbaratı Filistin dosyası sorumlusu Ahmed Abdülhalık ve General Hemmam Ebu Zeyd’in yer aldığı bildirildi.

Mısır heyetinin Gazze ziyaretinin Filistin uzlaşısı ve işgal rejimiyle ateşkes konusundaki görüşmeleri yeniden başlatmak amacıyla gerçekleştiği belirtildi.

Gazze’ye daha önce gelen bir diğer Mısır güvenlik heyeti işgal ordusunun gerginliği tırmandırarak Gazze Şeridi’nde Filistin direnişine ait 20 civarında alana hava saldırısı düzenlemesi üzerine dün öğle saatlerinde Beyt Hanun “Erez” Kapısı’ndan çıkış yaparak Gazze Şeridi’nden ayrılmıştı.

İşgal rejiminin Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine son verilmemesi halinde Gazze Şeridi’ne savaş açma tehditleri arasında Mısır’ın uzlaşı konusunda arabuluculuk rolü oynadığı ve işgal rejimiyle Gazze Şeridi arasında ateşkes sağlanması için çalıştığı kaydedildi.

Mısır İstihbaratı Başkanı Abbas Kamil’in bugün Ramallah ve Gazze’yi ziyaret etmesi bekleniyordu fakat dün söz konusu ziyaretin iptal edildiği açıklanmıştı.